Здоровье

Тестування на туберкульоз для імміграції в США

Слушай радио Славик Фэмили | Listen to Radio Slavic Family Live | KXPD 1040 AM Portland

До червня 2022 року в межах програми «Єднаймося для України» (Uniting for Ukraine) вже було прийнято понад 6500 українців, які в’їхали до США за новою процедурою. Міністерство внутрішньої безпеки повідомляє, що співробітники міграційної служби схвалили графіки поїздок приблизно для 27 000 осіб з України, яким підібрали спонсорів в межах програми.

Одним із правил в’їзду до США за програмою «Єднаймося для України» є вимога пройти тестування на туберкульоз протягом 14 днів після прибуття. Туберкульоз (ТБ) – це захворювання, яке викликають бактерії, і зазвичай воно вражає легені. Збудники ТБ можуть вражати будь-яку частину тіла, наприклад нирки, хребет або мозок. Цю хворобу можна запобігти, але вона також є смертельно небезпечною. Туберкульоз вбиває більше людей у всьому світі, ніж будь-яке інше інфекційне захворювання. Ось чому США перевіряють новоприбулих на туберкульоз і направляють людей на лікування, якщо захворювання виявлено.

Проходження тестування: Люди, які прибувають за програмою «Єднаймося для України», можуть ще не мати медичної страховки або призначеного лікаря-терапевта. Вони можуть зателефонувати до місцевого відділу охорони здоров’я для отримання направлення в центр тестування на туберкульоз або призначити зустріч в одному з медичних центрів, вказаних за посиланнями нижче.

Сіетл, округ Кінг: Телефон: 206-744-4579 Веб-сайт: https://tinyurl.com/king-health

Такома, округ Пірс: Телефон: (253) 649-1412 Веб-сайт: https://tinyurl.com/tacoma-tbtests

Регіон Спокан: Телефон: (509) 324-1613 Веб-сайт: https://tinyurl.com/spokane-tbtests

Округ Снохоміш: Телефон: 425-339-5225 Веб-сайт: https://tinyurl.com/sno-tbtest

Тест на туберкульоз: Кожна особа віком старше двох років, яка прибуває в межах програми «Єднаймося для України», повинна здати аналіз крові на туберкульоз. Цей аналіз також називається тестом на вивільнення гамма-інтерферону (IGRA). Також існує шкірна проба на зараження ТБ, який дозволений для дітей у віці до двох років. Шкірна проба на туберкульоз може дати «хибно позитивний» результат у людей, які отримали протитуберкульозну вакцину, також звану «Бацила Кальметта-Герена» або БЦЖ. Аналіз крові на туберкульоз не залежить від попередньої вакцинації БЦЖ, є більш точним і є обов’язковим методом тестування в межах програми «Єднаймося для України». 

Ви можете здати аналіз крові на ТБ у відділі охорони здоров’я, в кабінеті лікаря або в поліклініці загального профілю. Лікар візьме у Вас зразок крові і відправить її в лабораторію для проведення аналізу і отримання результатів. Ви також можете звернутися до місцевого пункту невідкладної допомоги і заплатити на місці готівкою за проведення тестування. Це може коштувати від 110 до 500 доларів, якщо ці заклади не пропонують ковзну шкалу оплати. Ви можете зателефонувати в пункт невідкладної допомоги до прибуття, щоб дізнатися вартість в цьому конкретному закладі, оскільки вартість може варіюватися залежно від місця розташування. 

Результати тестування: Якщо ваш аналіз крові (IGRA) виявиться негативним, то Ви не інфіковані збудниками туберкульозу. Якщо ваш тест позитивний, лікар проведе додаткове тестування, щоб визначити, дійсно Ви хворі на туберкульоз або у Вас латентна туберкульозна інфекція, тобто ЛТІ.

Ці додаткові тести зазвичай передбачають рентген грудної клітини, а також можуть передбачати аналізи мокротиння, яка Ви відкашлюєте. Збудники туберкульозу можуть жити не тільки в легенях, але і в інших місцях, тому можна також здати аналізи сечі або зразків тканин. 

Люди, у яких діагностовано ТБ, будуть направлені на лікування кількома препаратами. Пацієнти з ТБ в легенях і горлі ризикують заразити інших. Вони мають залишатися вдома, не ходити на роботу або в школу, допоки не пройдуть лікування від цієї хвороби.

Деякі люди з позитивним результатом тесту на ТБ мають лише «латентну» форму інфекції. У них немає симптомів, вони не відчувають себе хворими і не можуть передавати збудники туберкульозу іншим людям. Однак пізніше інфекція може активізуватися, а мікроби будуть розмножуватися і поширюватися серед інших людей.

Лікування ТБ: Якщо у Вас діагностовано ЛТІ, Вас, найімовірніше, направлять на лікування, щоб знизити ймовірність того, що інфекція переросте у хворобу. Лікування може передбачати приймання трьох препаратів і тривати від трьох до чотирьох місяців. 

Навіть якщо у Вас виявлять туберкульоз, є і хороші новини. Це захворювання майже завжди піддається лікуванню і Ви одужаєте. Проте, важливо приймати всі препарати відповідно до вказівок лікаря або медсестри. Лікування потребує прийняття декількох препаратів, які відпускають тільки за рецептом, оскільки існує багато збудників ТБ. Приймання декількох протитуберкульозних препаратів краще знищуватиме всі збудники ТБ і допоможе запобігти розвиток резистентності до ліків в майбутньому. Якщо Ви нещодавно іммігрували з України і захворіли на ТБ, важливо продовжувати приймати ліки, допоки не пройдете повний курс лікування. 

Припинення приймання ліків або відмова від регулярного приймання всіх ліків може бути дуже небезпечним. Збудники ТБ знову розмножаться, а Ви будете залишатися хворим протягом більш тривалого часу. Якщо Ви знову заразитеся, то можете заразити збудниками ТБ свою сім’ю, друзів або будь-яку іншу людину, яка проводить з Вами час. Дуже важливо приймати всі препарати відповідно до вказівок вашого лікаря або медсестри. Тестування та лікування ТБ в Сполучених Штатах є конфіденційними. Медичні організації не можуть за законом передавати Вашу медичну інформацію будь-кому, зокрема навіть членам сім’ї, пасторам або іншим членам спільноти, без вашої явної згоди. 

====

Джерела: https://www.cdc.gov/tb/publications/faqs/;
https://www.uscis.gov/humanitarian/uniting-for-ukraine/uniting-for-ukraine-vaccine-attestation; https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/guidelines/domestic/tuberculosis-guidelines.html